ingilizce Ders Dökümanları, ingilizce Yazılı Soruları, Teog Deneme Sınavları,

Başlangıç / Haberler / Ek Ders Hesaplama Tablosu ve 2016 Yılı Ek Ders Ücreti Miktarları

Ek Ders Hesaplama Tablosu ve 2016 Yılı Ek Ders Ücreti Miktarları

Kendilerine ders görevi verilenlere ödenecek ek ders ücretinin miktarı; ilgili personelin eğitim durumuna, ders görevinin yapıldığı zamana ve yere göre değişebilmektedir.

Ek ders ücreti konusundaki belirlemelere göre;

a- Gündüz öğretimi için, ders saati başına 140 gösterge rakamının aylık katsayısıyla çarpımı ile bulunacak tutarda ek ders ücreti ödenir. Öğretmenlerden yüksek lisans yapmış olanlara ek ders ücretleri %5 artırımlı, doktora yapmış olanlara ise %15 artırımlı ödenir.

b- Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile saat 18.00’den sonra başlayan öğretim faaliyetleri için, 150 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden ek ders ücreti ödenir. Öğretmenlerden yüksek lisans yapmış olanlara ek ders ücretleri %5 artırımlı, doktora yapmış olanlara ise %15 artırımlı ödenir.

c- Özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere, yukarıda a ve b sıralarında belirtilen ek ders ücretinin %25 fazlası ödenir.

d- Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere, yukarıda a ve b sıralarında belirtilen ek ders ücretinin %100 fazlası ödenir.

Tabloya bakarak kaç derse giriyorsanız açıklamaları da okuyarak kaç saat ek ders alacağınızı hesaplayabilirsiniz.
Öğretmenlerin 2016 İlk 6 Ayında Ek Ders Ücreti Miktarları:
2016 Eylül itibariyle ek ders ücreti 11 tl olmuştur. Destekleme ve yetiştirme kursunun ise 1 saati 22 tl’dir.
Sınıf Öğretmenleri İçin Ek Ders Hesaplama:
Sınıf öğretmenleri haftalık maaş karşılığı 18 saattir. Haftada girilen 30 saat+3 saat hazırlık ile 33-18=15 saat ek ders ücreti alırlar.

 

Branş öğretmenleri haftada 30 saat derse girdiklerinde 18 saat ek ders ücreti alır.

 

Meslek liselerinde teknik öğretmen olarak görev yapanlar haftada 47 ya da 49 saat derse girenler haftada 27-29 saat ek ders ücreti alırlar.

 

Not : Örnekler full ek derse giren öğretmenlere göre hesaplanmıştır.

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment